Вход в систему

Расписание звонков:

1. 9.00 – 9.45

2. 10.00 – 10.45

3. 10.55 – 11.40

4. 12.00 – 12.45

5. 13.05 – 13.50

6. 14.00 – 14.45

7. 15.05 – 15.50

Опрос

Считаете ли вы себя культурным человеком?
Да
100%
Нет
0%
Не знаю
0%
Всего голосов: 2

      Почтовый адрес 231213, аг.Гервяты, ул. Советская, 21, Островецкого района, Гродненской области

 

Директор  8-(015)-91-74-331
Учительская 8-(015)-91-74-332

 

gervjatysc@gmail.com

 

 

Архив 2017/2018

23 верасня – “Вяселыя старты”

 

Практыкум “Складальнікі выхавання: ветлівасць, тактоўнасць, сціпласць”

Школьная субота 16 верасня

 

16 верасня  вучні пачатковых класаў сталі ўдзельнікамі  гульневай праграмы “Калейдаскоп народных гульняў”.

Пад знакам здароўя

 

9 верасня школьная субота прайшла пад знакам здароўя. Вучні 1-11 класаў, настаўнікі сталі ўдзельнікамі асенняга лёгкаатлетычнага кроса.

 

9 верасня "Усе - на спорт!!!"

 

9 верасня вучняў, бацькоў, настаўнікаў запрашаем прынять удзел у асеннім лёгкаатлетычным кросе "Усе - на спорт"

Дзень беларускага пісьменства і друку

 

2 верасня вучні 2-11 класаў прынялі ўдзел у акцыі "Па сцяжынках маленькай радзімы" прасвечанай святкаванню Дня беларускага пісьменства і друку.

 

ПЛАН

работы ўстановы адукацыі ў шосты школьны дзень

у 2017/2018 навучальным годзе

 

Змест работы

Класы

Час правядзення

Адказныя за правядзенне

2 верасня

1.      Акцыя “Па сцяжынках маленькай радзімы”

1-11

9.00-13.00

Каткоўскіс В.С.,

Сыс Т.В.

9 верасня – Дзень здароўя і спорту

1.      Вясенні легкаатлетычны крос

2.      Школьны этап спаборніцтваў “Шкаліяда”

1-11

4-6

10.00-11.30

11.30-13.00

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

16 верасня

1.      Удзел у раённым этапе спартыўных спаборніцтваў “Шкаліяда”

2.      Удзел у раённым свяце “Дзень дуба”

3.      Акцыя “Памяць” па добраўпарадкаванню воінскіх захараненняў

4-6

 

 

 

1-11

 

5-9

9.30 – 13.00

 

 

 

 

 

10.00-12.00

Языкова Д.Л.

 

 

 

 

 

Чак А.І.

23 верасня

1.      Вяселыя старты

2.      Міні-трэнінг “Шлях даверу. Усе мы чымсьці падобныя”

3.      Практыкум “Складальнікі выхавання:ветлівасць, карэктнасць, цярпімасць, сціпласць, тактоўнасць”

1-4

Бацькі вучняў

1-4 класаў

 

5-9

10.30-11.30

10.00-11.00

 

 

11.00-12.00

Языкова Д.Л.

СППС

 

 

Каткоўскіс В.С.

Класныя кіраўнікі

30 верасня

1.      Святочная конкурсна-забаўляльная праграма “У КВЗ – настаўнікі і вучні”

 

1-11

 

11.00-13.00

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

7 кастрычніка

1.      Дзень беларускай мовы і літратуры (гадзіна беларускай паэзіі)

1-11

11.00-12.30

Сыс Т.В.

Раманоўская Г.І.

14 кастрычніка – Дзень здароўя і спорту

1.      Свята “У гэтым слове – сонца свет”

1-11

11.00-13.00

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

Субач А.А.

Класныя кіраўнікі

21    кастрычніка

1.      Акцябрацка-важацкі капуснік

“Вместе весело шагать!”

2.      Прэзентацыя праектаў “Нашы чацвяраногія сябры”

3.      Ток-шоў для бацькоў, педагогаў і вучняў старэйшых класаў “Ад канфлікта ў сям’і – да гармоніі адносін”

1-5

 

6-8

 

9-11

 

10.00-11.00

 

11.00-12.00

 

11.00-12.00

Чак А.І.

 

Класныя кіраўнікі

 6-8 класаў

 

 

 

 

28 кастрычніка

1.      Праект “Дзень памяці “Дзяды”

2.      Экскурсія ў г.Мінск (краіна Міні)

      5-9

 

     5-11

11.00-13.00

Класныя кіраўнікі

5-9 класаў

11 лістапада – Дзень здароўя і спорту

1.      Сямейныя малыя Алімпійскія гульні

2.      Спартыўная шоў-праграма “Іду на рэкорд!”

3.      Практыкум “Прыгажосць. Натуральнасць”

1-4

 

 

5-11

       5-9

10.00-11.00

 

11.00-12.00

 

 

12.00-13.00

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

 

 

 

Каткоўскіс В.С.

18 лістапада

1.      Подыўм-шоў “Ах, гэта мода!..”

2.      Трэнінг па фарміраванню камунікатыўнай культуры

1-11

 

5-9

11.00-12.00

 

12.00-13.00

Каткоўскіс В.С.

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

25 лістапада

1.      Дзень матэматыкі

 

2.      Квэст-гульня “Традыцыі беларусаў”

 

1-11

 

5-9

11.00-12.00

 

12.00-13.00

Урбановіч Т.І.

Сцефановіч Г.А.

Каткоўскіс В.С.

 

 

2 снежня

1.      Акцыя “Спынім СНІД”:

-          конкурс малюнкаў “Фарбы здароўя”

-          відэалекторый па праблеме СНІД;

-          Дыскусійны клуб “Мае адносіны да ВІЧ, СНІД”

 

1-7

 

 

8-11

 

8-11

 

11.00-12.00

 

 

 

11.00-13.00

СППС

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

9 снежня – Дзень здароўя і спорту

1.      Гульневая мазайка “Мой вяселы мяч”

2.      Унутрышкольныя спаборніцтвы па спартыўных гульнях

1-4

 

5-11

10.00-11.00

 

11.00-13.00

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

16 снежня

1.      Дзень гісторыі і геаграфіі

2.      Экскурсія ў Маладзечна

1-11

11.00-13.00

Дзяхцяр Н.У.

Каткоўскіс В.С.

23 снежня

1.      Праект “Каляды. Новы год”

2.      Заняткі для бацькоў  вучняў 5-8 класаў “Што мы ведаем пра шкодныя залежнасці”

1-11

 

11.00-13.00

11.00-12.00

Каткоўскіс В.С

Чак А.І.

СППС

13 студзеня – Дзень здароўя  спорту

1.      Агульнашкольны лыжны крос “Гервяцая лыжня – 2018”

1-11

11.00-13.00

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

20 студзеня

1.      Дзень фізікі

2.      Школьны агляд мастацкай самадзейнасці “Свет пачынаецца з дзяцінства”

5-11

1-11

11.00-12.00

12.00-13.00

Невядомская А.С.

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

Субач А.А.

27 студзеня

1.      Трэнінгавыя заняткі па фарміраванні камунікатыўнай культуры

2.      Экскурсія ў г.Ліда (Цэнтр бяспекі)

5-9

 

 

 

2-6

11.00-12.00

СППС

 

 

 

Каткоўскіс В.С.

3 лютага

1.      Цыкл вытворчых экскурсій “У свеце прафесій”

1-11

11.00-13.00

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

10 лютага – Дзень здароўя і спорту

1.      Школьная спараткіяда

1-11

11.00-13.00

Светаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

17 лютага

1.      Дзень рускай мовы і літаратуры

1-11

11.00-13.00

Каткоўскіс В.С.

Сыс Т.В.

24 лютага

1.      Дзень беларускай драматургіі

2.      Практыкум “Моўны этыкет”

1-11

5-9

11.00-13.00

11.00-12.00

Каткоўскіс В.С.

Каткоўскіс В.С.

Класныя кіраўнікі 5-9 класаў

3 сакавіка

1.      Дзень хіміі і біялогіі

2.      Дзіцяча-бацькоўскі конкурс на лепшую гаспадыню

5-11

      1-7

11.00-13.00

11.00-12.00

Трыбоцкая І.П.

Чак А.І.

10 сакавіка – Дзень здароўя і спорту

1.      Конкурс на лепшы комлекс ранішняй гімнастыкі

2.      Наведванне басейна

1-11

 

1-5

11.00-12.00

Светаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

17 сакавіка

1.      Беларуская інтэлектуальная гульня

2.      Праект “Масленіца. Гуканне вясны. Саракі”

5-11

 

 

1-11

10.00-11.00

 

11.00-13.00

Невядомская А.С.

 

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

24 сакавіка

1.      Экскурсія ў г. Смаргонь, наведванне паркавага ансабля ў Залессі

2.      Практыкум “Стандарты паводзін”

1-4

 

 

       5-9

 

 

 

11.00-12.00

Каткоўскіс В.С.

 

 

          СППС

7 красавіка – Дзень здароўя і спорту

1.      “Вясёлыя старты” сумесна з вучнямі пачатковых класаў НПК “Варнянскія яслі-сад сярэдняя школа

2.      Спаборніцтвы па баскетболу паміж камандамі Гервяцкай і Варнянскай СШ

1-4

 

 

 

7-11

10.00-11.30

 

 

 

11.30-13.00

 

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

14 красавіка

1.      Дзень англійскай мовы

1-11

11.00-13.00

Мацко Н.І.

Зяленскі А.І.

21 красавіка

1.      Конкурс агітбрыгад “У свеце этыкета”

 

 

 

1-11

11.00-13.00

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

28 красавіка

1.      Экскурсія ў Наносы (наведванне музея самавараў)

2.      Працоўная акцыя “Чысты школьны двор”

1-4

 

5-11

 

 

 

 

 

10.00-13.00

Класныя кіраўнікі 1-4 класаў

Класныя кіраўнікі 5-11 класаў

5 мая

1.      Вахта памяці

2.      Конкурсная праграма “Вершы і песні Перамогі”

1-11

 

 

11.00-12.00

Каткоўскіс В.С.

Чак А.І.

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

12 мая – Дзень здароўя і спорту

1.      Спартыўна-патрыятычная гульня “Зарнічка”

2.      Спартыўна-патрыятычная гульня “Зарніца”

3.      Бенефіс сям’і

1-5

 

 

6-11

 

10.00-11.30

 

11.30-12.00

Свентаржэцкая Н.І.

Языкова Д.Л.

Чак А.І.

19 мая

1.      Працоўная акцыя “Квітней, мой край!”

1-11

10.00-13.00

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

26 мая

1.      Агульнашкольны велапаход “Вандроўка ў свет прыроды”

 

1-11

9.00-13.00

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

Свята акцябрацкай зорачкі

 

У суботу, 28 кастрычніка, рады піянерскай дружыны імя Вольгі Соламавай папоўніліся 8 акцябратамі.

 

«Поработать? На здоровье!»

21 октября учащиеся 2-11 классов и все работники школы вышли на общешкольную трудовую акцию по уборке пришкольной территории.

 

 

Акцыя "Чысты школьны двор"

 

21 кастрычніка вучняў 1-11 классаў запрашаем на працоўную акцыю "Чысты школьны двор".

 

Дзень маці

 

14 кастрычніка школа гасцінна расчыніла дзверы для бацькоў, вучняў. Іх чакалі конкурсныя, канцэртныя праграмы ў класах, а таксама сустрэча ў мамінай гасцёўні “З любоўю ў сэрцы”

Маміна гасцёўня запрашае

 

 14 кастрычніка запрашаем мамаў вучняў 5-11 класаў на сустрэчу ў мамінай гасцёўні “З любоўю ў сэрцы”. Пачатак у 11.00 гадзін.

 

"Спыні СНІД"

 

2 снежня запрашаем да ўдзелу ў акцыі "Спыні СНІД".

Майстэрня Дзеда  Мароза

 

25 лістапада вучні 1-11 класаў прынялі ўдзел у рабоце майстэрні Дзеда Мароза.

Дзед Мароз чакае майстроў

 

У суботу, 25 лістапада, вучні 1-11 класаў, настаўнікі і бацькі сустрэнуцца ў майстэрні Деда Мароза, каб упрыгожыць школу да навагодніх святаў.

«Встречая ребенка из школы… Учеба – шаг за шагом»

 

18 лістапада класны бацькоўскі сход «Встречая ребенка из школы… Учеба – шаг за шагом»

Нашы рэкорды

 

11 лістапада вучні прынялі ўдзел у спартыўнай шоў-праграме “Іду на рэкорд”/

11 лістапада – Дзень здароўя і спорту

 

11 лістапада запрашаем вучняў 1-11 класаў прыняць удзел у спартыўнай шоў-праграме “Іду на рэкорд!”

23 декабря - акция "Новогодний переполох"

 

 

На парозе – Каляды і Новы год!

 

23 снежня вучняў, бацькоў, настаўнікаў запрашаем да ўдзелу ў праекце “Каляды. Новы год”.

Усе на квэст!

 

16 снежняў межах тыдня гісторыі і геаграфіі прайшла квэст-гульня “Ці ведаем мы школу?”

 

9 снежня – Дзень спорту і здароўя

 

У межах дня прайшлі спаборніцтвы “Абаронца Айчыны”, унутрышкольны турнір па спартыўных гульнях.

2 снежня - Акцыя “Спыні СНІД”

 

Суббота, 27 января

Октябрятская игротека

Работа школьной бизнес-компании

 

Турнир по стритболу

 

 

Зимние радости субботы 20 января

Акция «Зимние забавы»

 

Цикл производственных экскурсий

 

Субота 24 лютага

 

Інтэлектуальны турнір “Што?Дзе? Калі?”, прысвечаны 23 лютага

Конкурсная праграма “Бой мужных”

17 лютага

 

Зімовая вандроўка

                  

10 лютага

Конкурс мастацкай самадзейнасці "Мір пачынаецца з дзяцінства"

 

 

3 лютага - аздараўленчая акцыя «Як на горцы, на гары…”

 

Cубота, 17 сакавіка

Праект “Саракі”

 

 

Спаборніцтвы па міні-футболу

 

Субота, 3 сакавіка

Гервяцкая лыжня – 2018

 

Вітаем, Спартландыя!”

 

Усе на суботнік!

 

21 красавіка прайшоў рэспубліканскі суботнік. Вучні, настаўнікі і бацькі плённа папрацавалі на карысць Радзіме.

Працоўная субота запрашае!

 

21 красавіка адбудзецца суботнік, на які запрашаюцца вучні 5-11 класаў.

«Наша праца табе, Радзіма!»

 

14 красавіка вучні і настаўнікі займаліся добраўпарадкаваннем прышкольнай тэрыторыі, а таксама працавалі на пасадцы лесу.

Школьная працоўная субота запрашае

 

У суботу,14 красавіка, пройдзе працоўна-экалагічная субота для вучняў 1-11 класаў, бацькоў, настаўнікаў пад дэвізам: “Наша праца табе, Радзіма!”

“На першым месцы – бяспечныя паводзіны”

 

Пад знакам бяспекі прайшла субота 7 красавіка для вучняў 6-9 класаў, якія сталт ўдзельнікамі гульні “На першым месцы – бяспечныя паводзіны”.

 

“Загадана выжыць-6”

 

У суботу, 7 красавіка, вучняў 5-8 класаў запрашаем прыняць удзел у гульні “Загадана выжыць-6”.

26 мая - працоўна-экалагічная акцыя "Квітней, мой май"

19 мая – экскурсія “Наш зямляк – Іосіф Гашкевіч”

 

 

19 мая – экскурсія “Астравец – сталіца нашай маленькай радзімы”

 

 

5 мая - конкурсная праграма "Вершы і песні Перамогі".

Інтэлектуальны турнір "Што?Дзе?Калі?", прысвечаны Вялікай Айчыннай вайне

 

 

 

  http://www.region.grodno.by/ru/god_kult_itogi/